Warszawskie Centrum Numizmatyczne   |   Auction 61   |   12 September 2015 Sort by Lot-NumberSort by Estimate

<< Previous lot Next lot >>
Lot 926

Estimate: 3'750 PLN   |   Starting price: 3'000 PLN ---
Poland / Polen; odznaka pamiątkowa i miniatura odznaki “Orlęta” Obrońcom Kresów Wschodnich 1918/1919, Wzór 2, odznaka i miniatura dwuczęściowe w kształcie krzyża Virtuti Militari, pośrodku krzyża umieszczony medalion w herbem Lwowa otoczonym wieńcem laurowym zwieńczonym u dołu Orderem VM, na ramionach napisy 1918 1919 OBROŃCOM KRESÓW WSCHODNICH, pomiędzy ramionami stylizowane orły na wzór Orłów Jagiellońskich. Na stronie odwrotnej sygnatura wytwórcy W.B. (Władysław Buszek) i państwowa cecha srebra “3”. Ramiona krzyża miniatury pokryte są czerwoną, a medalion niebieską emalią, srebro 37 x 37 mm i 22 x 22 mm. Nakrętki sygnowane Wł. BUSZEK, Sawicki/Wielechowski ss 655-657. Do odznak dołączone dyplomy nadania w dniu 19 marca 1919 roku odznak dla szeregowca Wojciecha Mulczyńskiego, podpisane przez dowódcę Armii “Wschód” generała Tadeusz Rozwadowskiego. - GRADE: II