Aureo & Calicó, S.L.   |   Subasta 290   |   16 March 2017

<< Previous lot Next lot >>
Lot 62

Estimate: 3'000 EUR   |   Starting price: 1'800 EUR Price realized: 1'900 EUR
Enric de Castella (1462-1464). Barcelona. Croat. (Cru.V.S. 911.1) (Badia 636) (Cru.C.G. 3035). 3,05 g. Preciosa pátina. Buen ejemplar. Muy rara. MBC+.