Online bidding ends:  15 December 2017 18:00 CET

<< Previous lot Next lot >>
Lot 24

Estimate: 200 EUR   |   Starting price: 160 EUR
Bologna. (ยง) Lotto di quattro monete. Clemente VII, 1523-1534. Carlino. Muntoni 21. Berman 343. Chimient 291. Clemente X, 1670-1676. Lira 1674. Muntoni 58a. Berman 2043. Chimienti 559. Innocenzo XIII, 1721-1724. Mezzo bolognino 1723. Muntoni 46. Berman 2540. Chimienti 770. Benedetto XIV, 1740-1758. Da 5 bolognini 1745. Muntoni 231e. Berman 2807. Chimienti 895.
Da BB a q.Spl