<< Previous lot Next lot >>
Lot 2077

Estimate: 750 EUR   |   Starting price: 600 EUR Price realized: 950 EUR
FRANKREICH. KÖNIGREICH. Napoléon I, 1804-1814, 1815. 5 Francs AN 13 (1804/1805) A, Paris. 25,02 g. Dav. 83; Gadoury 580; Mazard 438.
Feine Patina, vorzüglich-Stempelglanz