<< Previous lot Next lot >>
Lot 71

Estimate: -   |   Starting price: 150 EUR Price realized: 360 EUR
Sigismund Báthori (1581–1602)
Háromgarasos /Dreigroschen/
vorzüglich
Hungary / Ungarn / Transylvania / Siebenbürgen
Háromgarasos /Dreigroschen/ , Ag , 1597, verdejegy nélkül /ohne Mzz./ ,
Av: SIG•D•G•TRAN•MOL•WAL•S•R•I•P• fej jobbra /Kopf n.r./
Rv: *I•I•I* alatta Báthori címer, mellette évszám /darunter das Báthori Wappen, daneben Jahreszahl/ 1•5•-9•7• alatta öt sorban /unten in fünf Zeilen/ GRO:-ARG:/TRIP*PRIN:/TRANSYL•/VANIAE•/•*•
2,38 g,
Huszár: 150, Resch: 236, Unger E.: 92,
Patina!
vorzüglich