<< Previous lot Next lot >>
Lot 74

Estimate: -   |   Starting price: 1'500 EUR Price realized: 3'600 EUR
Gabriel Báthori (1608-1613)
Tallér /Taler/
sehr schön
Hungary / Ungarn / Transylvania / Siebenbürgen
Tallér /Taler/ , Ag , 1612, Szeben /Hermannstadt/ ,
Av: GABRIEL•D•G•PRIN:TRAN:PAR:REG:HVN:D•ET•SI:COMES• sárkánygyěrěben korona alatt a Báthori-címer, kétoldalt ívesen a hét bástya és a sas. /gekröntes Wappen in Kartusche mit dem Drachen, zur Seite rechts die Burgen links der Adler/ alul /unten/ CIBIN
Rv: ANNO•DOMINI•MILES: SEXCENT:ET•DVODECIM: öt sorban /in fünf Reihen/ PRO/PATRIA/ARIS•ET/FOCIS•/w
28,12 g,
Resch: 163, Huszár E: 263,
javításnyom a mezôben /Reparaturstelle im Feld/
120 aranykorona! /Goldkronen/ Patina! RRR!
sehr schön