<< Previous lot Next lot >>
Lot 100

Estimate: -   |   Starting price: 150 EUR Price realized: 1'600 EUR
Maria Theresia (1740–1780)
Bronzérem /Bronzemedaille/
gutes vorzüglich
Hungary / Ungarn / Transylvania / Siebenbürgen
Bronzérem /Bronzemedaille/ , Cu , 1762, Kremnitz ,
az erdélyi határôrség szervezése /auf die Errichtung der Militärgrenze in Siebenbürgen/ Peter Kaiserswerth és Ignaz Donner měve Av: IMP•FRANCISCUS AVG•M•THE RESIA AVG• Mária Terézia és I. Ferenc mellképe jobbra, alul szignatura /Brustbild des Kaisers und der Kaiserin n.r., unten Signatur/ P•KEISERSWERTH F•
Rv: fa tövében ülô Transylvania az erdélyi címerre támaszkodva, háttérben tájkép tornyokkal, lent balra szignatúra, alul szelvényben két sorban /in einer mit Burgen besetzten Landschaft sitzt ruhende Transylvania unter einem Baum, daneben siebenbürgisches Wappen, unten links Signatur, im Abschnitt/ I•D•F•/SECURITAS DACIAE/MDCCLXII
72.92 g, 59 mm,
H.T.É.: 1019, Resch: 165, Mont.: 1903, Horsky: 2927, Stempelsammlung: 1199-1200,
Patina! Prachtexemplar!
gutes vorzüglich