<< Previous lot Next lot >>
Lot 2071

Estimate: 250 EUR   |   Starting price: 200 EUR Price realized: 300 EUR
BRAUNSCHWEIG-WOLFENBÜTTEL, FÜRSTENTUM. Friedrich Ulrich, 1613-1634. Reichstaler 1630, Goslar oder Zellerfeld. 27,91 g. Dav. 6307; Welter 1057 A.
Sehr schön-vorzüglich
Erworben im Dezember 1995.