<< Previous lot Next lot >>
Session I, Lot 7084

Estimate: 2'500 EUR   |   Starting price: 2'000 EUR Price realized: 3'000 EUR
GROSSBRITANNIEN. ENGLAND, AB 1707 GROSSBRITANNIEN, AB 1801 VEREINIGTES KÖNIGREICH. Victoria, 1837-1901. 5 Pounds 1893, London. Old head. 36,61 g Feingold. Fb. 394; Schl. 391; Seaby 3872.
Sehr schön-vorzüglich