Online bidding ends:  31 January 2019 08:30 CET

<< Previous lot Next lot >>
Lot 30

Estimate: 3'000 EUR   |   Starting price: 2'400 EUR
BAYERN. HERZOGTUM, SEIT 1623 KURFÜRSTENTUM, SEIT 1806 KÖNIGREICH. Ludwig I., 1825-1848. Dukat 1842. Rheingold. 3,49 g. Divo/S. 32; Fb. 276; Schl. 101.
GOLD. Vorzüglich-Stempelglanz