Online bidding ends:  31 January 2019 08:30 CET

<< Previous lot Next lot >>
Lot 84

Estimate: 1'250 EUR   |   Starting price: 1'000 EUR
BRANDENBURG-PREUSSEN. PREUSSEN, KÖNIGREICH. Wilhelm I., 1861-1888. Doppelter Vereinstaler 1865 A. 37,01 g. AKS 96; Dav. 783; Kahnt 392; Old. 402; Thun 269.
Erstabschlag, vorzüglich-Stempelglanz