Online bidding ends:  31 January 2019 08:30 CET

<< Previous lot Next lot >>
Lot 96

Estimate: 750 EUR   |   Starting price: 600 EUR
BRAUNSCHWEIG UND LÜNEBURG. BRAUNSCHWEIG-LÜNEBURG-CELLE, FÜRSTENTUM. Christian Ludwig, 1648-1665. Reichstaler 1664, Clausthal. 29,13 g. Dav. 6521; Welter 1511.
Prachtexemplar. Vorzüglich-Stempelglanz