Navigation  Pin?

Sale information
Terms of sale
Prices realized
Search this auction:

Sort-Order: Lot-Number
Sort by Lot-NumberSort by Estimate
Browse all lots (1612)
  1. Ancient - CELTS (1)
  2. Ancient - GREEK COINS (12)
  3. Ancient - ROMAN REPUBLIC (4)
  4. Ancient - ROMAN EMPIRE (20)
  5. Ancient - BYZANTINE EMPIRE (15)
  6. Ancient - LOTS (21)
  7. WORLD Coins (280)
  8. Provinical - GELDERLAND Hertogdom 1339 - 1581 (6)
  9. Provinical - GELDERLAND Provincie 1581 - 1795 (13)
  10. Provinical - GELDERLAND Heerlijkheden en steden (5)
  11. Provinical - HOLLAND Graafschap 1049 - 1581 (5)
  12. Provinical - HOLLAND Provincie 1581 - 1795 (20)
  13. Provinical - HOLLANDSE STEDEN (3)
  14. Provinical - WEST-FRIESLAND Het Gewest 1581 - 1795 (26)
  15. Provinical - ZEELAND Provincie 1580 - 1795 (17)
  16. Provinical - ZEEUWSE STEDEN (4)
  17. Provinical - UTRECHT Duurstede 6e eeuw - 1010 (2)
  18. Provinical - UTRECHT BISDOM 1010 - 1528 (1)
  19. Provinical - UTRECHT Heerlijkheid 1528 - 1577 (3)
  20. Provinical - DE STATEN VAN UTRECHT 1573 -1581 (1)
  21. Provinical - UTRECHT Provincie 1581 - 1795 (43)
  22. Provinical - UTRECHT STAD (2)
  23. Provinical - FRIESLAND 7e eeuw - 1038 (1)
  24. Provinical - FRIESLAND Provincie 1581 - 1795 (7)
  25. Provinical - OVERIJSSEL Heerlijkheid 1528 - 1581 (2)
  26. Provinical - OVERIJSSEL Provincie 1581 - 1795 (3)
  27. Provinical - DEVENTER x KAMPEN x ZWOLLE (3)
  28. Provinical - DEVENTER (6)
  29. Provinical - KAMPEN (2)
  30. Provinical - ZWOLLE (1)
  31. Provinical - GRONINGEN Stad (2)
  32. Provinical - GRONINGEN Provincie 1581 - 1795 (3)
  33. Provinical - GRONGINGEN OVERIGE STEDEN (1)
  34. Provinical - LOTS (26)
  35. Southern Netherlands (95)
  36. Dutch Oversea Regions (410)
  37. BATAAFSE REPUBLIEK 1795 - 1806 (6)
  38. LODEWIJK NAPOLEON 1806 - 1810 (7)
  39. KONINKRIJK DER NEDERLANDEN - WILLEM I 1815 (27)
  40. KONINKRIJK DER NEDERLANDEN (1)
  41. KONINKRIJK DER NEDERLANDEN - WILLEM II 1840 (3)
  42. KONINKRIJK DER NEDERLANDEN - WILLEM III 1849 (18)
  43. KONINKRIJK DER NEDERLANDEN - WILHELMINA 1890 (38)
  44. KONINKRIJK DER NEDERLANDEN - JULIANA 1948 (25)
  45. KONINKRIJK DER NEDERLANDEN - BEATRIX 1980 (2)
  46. LOTS (33)
  47. Decorations (3)
  48. Medals (302)
  49. Paper money (49)
  50. Books (11)
  51. Miscelancious (21)

Schulman b.v.   |   Auction 358   |   22 February 2019 Sort by Lot-NumberSort by Estimate

<< Previous lot Next lot >>
Lot 1238

Estimate: 15'000 EUR   |   Starting price: 12'000 EUR Price realized: 24'000 EUR
HISTORIEPENNIGEN - HISTORICAL MEDALS - ZILVERVLOOT IN DE BAAI VAN MATANZAS DOOR PIET HEYN GENOMEN 1628, by door L. van Teylingen Borstbeeld Piet Hein. Kz. de vloot in de baai van Matanzas (Cuba).vL. II 173/171.1; Betts 26.Deze penning refereert aan de verovering van de bekende 'Zilvervloot' door Piet Heyn in 1628 in de baai van Matanzas. Indertijd werd 177.000 pond zilver, 66 pond goud, 1000 parels, 37.375 huiden, 361 kisten suiker, 3000 zakken indigo en cochenille, naast zijde, muskus en amber buit gemaakt op de Spanjaarden. De waarde bij verkoop bedroeg 11.509.524 gulden, hetgeen overeenkomt met een huidige waarde van anderhalf miljard euro. Heyn en de rest van de bemanning ontvingen 17 maanden gage als beloning.AR 60.2 mm. RRR Prachtig