<< Previous lot Next lot >>
Lot 6042

Estimate: 1'500 EUR   |   Starting price: 1'200 EUR Price realized: 1'300 EUR
FRANKREICH. KÖNIGREICH. Napoléon III, 1852-1870. 100 Francs 1866 A, Paris. 29,03 g Feingold. Fb. 580; Gadoury 1136; Mazard 1415; Schl. 323.
R Winz. Randfehler, vorzüglich +