<< Previous lot Next lot >>
Lot 6056

Estimate: 1'000 EUR   |   Starting price: 800 EUR Price realized: 1'300 EUR
GROSSBRITANNIEN. ENGLAND, AB 1707 GROSSBRITANNIEN, AB 1801 VEREINIGTES KÖNIGREICH. George IV, 1820-1830. 2 Pounds 1823, London. 14,64 g Feingold. Fb. 375; Schl. 117; Seaby 3798.
Winz. Randfehler, fast vorzüglich