Navigation  Pin?

Sale information
Terms of sale
Prices realized
Search this auction:

Sort-Order: Lot-Number
Sort by Lot-NumberSort by Estimate
Browse all lots (2378)
Session I (Closed)
  1. Ancient coins (25)
  2. Medieval coins (39)
  3. Teutonic Order (5)
  4. Sigismund I Old (3)
  5. Sigismund II August (10)
  6. Henryk III of France (2)
  7. Stephan Batory (3)
  8. COLLECTION of Polish 3 grosze (141)
  9. Sigismund III Vasa (57)
  10. Wladyslaw IV Vasa (6)
  11. John II Casimir (21)
  12. Michael Korybut Wisniowiecki (1)
  13. Augustus II the Strong (4)
  14. Augustus III the Sas (33)
  15. Stanislaus Augustus Poniatowski (19)
  16. Medals (54)
  17. Related to Poland, Silesia, Pomerania, Prussia (26)
  18. Duchy of Warsaw (4)
  19. Polish Kingdom / Russia (10)
  20. The November Uprising (4)
  21. Poland XIX century / Russia (34)
  22. Russia (96)
  23. Banknotes (81)
  24. Bonds and Shares (15)
  25. COLLECTION Banknotes Free City of Gdansk/Danzig (39)
  26. Collection of USA badges and decorations (49)
  27. Collection of badges and decorations Germany Third Reich (87)
  28. Decorations, Orders, Badges (49)
  29. Silver, Watches, Antiques (3)
  30. Numismatic literature (3)
Session II (Closed)
  1. German Military Commander OST (4)
  2. The Kingdom of Poland 1917-1918 (2)
  3. Selected collection of coins from the Second Polish Republic (51)
  4. Probe coins of the Second Polish Republic (10)
  5. Poland II Republic (238)
  6. Danzig (42)
  7. Ghetto Lodz (Litzmannstadt) (7)
  8. Gold coins Polish People Republic (PRL) (7)
  9. Probe coins Polish People Republic (PRL) (50)
  10. Collection - Nickel Probe Coins (345)
  11. Coins Poland People Republic (PRL) (287)
  12. Polish Gold Coins since 1990 (10)
  13. Polish collector coins after 1990 (80)
Session III (Closed)
  1. COLLECTION of French coins / Monnaie de Paris (145)
  2. Austria (14)
  3. China (3)
  4. France (9)
  5. Greece (1)
  6. Netherlands (11)
  7. Japan (1)
  8. Germany / Prussia (110)
  9. Portugal (1)
  10. Switzerland (2)
  11. Sweden (2)
  12. United States / USA (8)
  13. Vatican (2)
  14. Great Britain / England (2)
  15. Hungary (8)
  16. Italy (3)

Antykwariat Numizmatyczny - Michal Niemczyk   |   Auction 19   |   16 - 18 March 2019 Sort by Lot-NumberSort by Estimate

<< Previous lot Next lot >>
Session I, Lot 86

Estimate: -   |   Starting price: 4'000 PLN Price realized: 4'200 PLN
Stephan Batory
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ LITHUANIA/ LITAUEN

Stephan Batory. Trojak (3 grosze) 1579, Danzig PCGS XF
Aw.: Popiersie króla w prawo, w antycznej promienistej koronie i zbroi. W otoku: STEPHAN D G REX POL D PRVSSRw.: U dołu w kartuszu herb miasta oraz znaki mennicze; po lewej gałązka laurowa, po drugiej stronie pierścień Kacpra Goebla, dzierżawcy mennicy w Gdańsku. Od góry napis pięciowierszowy: III / GROSS AR / TRIP CIVI / GEDANENSIS / 15-79Moneta o nietypowym wyobrażeniu królewskim, głowa króla w antycznej rzymskiej promienistej koronie. Korona symbolizowała Jowisza, boga wojny. Trojak należy do stosunkowo rzadkich i bardzo poszukiwanych monet Stefana Batorego z uwagi na nietypowe wyobrażenie władcy. Znane dwie drobne odmiany stempla różniące się liczbą listków i jagódek na gałązce laurowej, nasz egzemplarz jest z siedmioma listkami.Ładnie zachowane detale, delikatny połysk, patyna. Wyjątkowo lubiana i poszukiwana moneta. Kopicki 7434; CNG 131; Iger G.79.1.a (R5); Parchimowicz (Batory) 172.a1
Waga/Weight: Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: PCGS XF (PCGS XF)